Vizita në Gjermani, ja kush e priti Ramën në Aeroport, do takohet me Merkel

0
521

 

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar ditën e djeshme në Gjermani, ku pritet të takohet me kancelaren Angela Merkel. Me një foto nga ceremonia e pritjes, kryeministri Edi Rama ka bërë urimin e mëngjesint në profilin e tij në Facebook.

Në këtë vizitë, shefi i ekzekutivit shqiptar nuk është pritur nga kancelarja Merkel, por nga ambasadori i Shqipërisë Artur Kuko dhe një person tjetër.

Vizita në Gjerman i paraprin vendimit të qershorit për çeljen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here