Presidenti Meta për Tv1 Channel: Vizita e “Kalorësit të lirisë” i solli një progres të jashtëzakonshëm vendit tonë…

0
476

Presidenti i Republikes, Ilir Meta nje nje interviste ekskluzive per Tv1 Channel ka komentuar edhe viziten e sotme ne Shkoder, ku mori pjese ne meshen e shenjte  ne Kishen e Zojes, ne kuader te 25 vjetorit te vizites se Papa Gjon Pali II ne Shqiperi, por gjithashtu ka komentuar edhe zhvillimet politike ne vend . Meta u ndal tek rekomandimi per çeljen e negociatave, si dhe klima poltika.

Presidenti Meta: Emocionet e asaj dite kane qene mjaft te vecanta, pasi ishte hera e pare qe ne ato vite te vrullshme transformimi, te kishim nje vizite te tille, nga “Kaloresi i lirise” i te gjitha popujve qe vuajten ne komunizem.

Kjo vizite solli nje shprese te madhe , jo vetem per besimtaret, por per te gjithe shqiptaret. Kur Papa Gjon Pali II u perkul dhe puthi token tone, ka qene dhe mbetet nje nga momentet e paharrueshme , dhe qe ateher ka ndodhur nje progres i jashtexakonshme per vendin tone.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here