Shqiptari kapet me kokainë dhe një shumë të madhe eurosh

0
482

Një shumë e konsiderueshme parash dhe rreth 24 gram kokainë, nga e cila do të ishte e mundur që të nxirreshin rreth 80 doza për t’u futur në tregun e dyqaneve të Perugia-s.

Agjentët e policisë vunë re të martën një makinë në një rrugë dytësore dhe mjaft të izoluar në zonën e Sant’Andrea delle Fratte, duke ushtruar kontroll brenda saj.

Mjeti drejtohej nga një 26 vjeçar shqiptar, i pa proceduar më herët. Nga kontrollet më të hollësishme, policia gjeti sasinë e drogës dhe rreth 2 800 euro.

Policia arrestoi shqiptar duke e çuar në qelitë e paraburgimit, ndërsa ka dalë para gjyqit mëngjesin e sotëm ku është vlerësuar masa e arresti. Gjyqtari e ka konsideruar të ligjshëm arrestimin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here