Mbahet meshë në Lezhë në nderim të… Gjergj Kastriotit

0
622

 

U mbajt në Katedralen e Shën Nikollës në Lezhë mesha e shenjtë e organizuar në nder të figurës së heroit tonë kombëtar.E mbështetur nga Konferenca Ipeshkvore e Shqipërisë në bashkëpunim me Kishën Katolike në Kosovë dhe Arqipeshëkvinë e Tivarit organizuan shtegtimin e kishës mbarë Shqiptare në Lezhë.Në këtë shtegtim morën pjesë meshtarë e ipeshkvinj të Shqipërisë e trojeve Shqiptare si dhe besimtarë të shumtë.

Pas meshës së shenjtë besimtarët e krishterë të udhëhequr nga ipeshkvinj kanë marshuar duke ju drejtuar memorialit të heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti dhe janë pritur nga Përgjegjësi i Trashëgimisë Kulturore Paulin Zefi, i cili ju ka uruar edhe mirseardhjen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here