Vllaznia, kampione në basketboll të reja, Basketbollistet kuqeblu munden përmetaret në finale 88-51

0
1188

Vllaznia në basketboll për të reja shpallet kampione e Shqipërisë. Një titull që nën drejtimin e trajnerëve Xhuli Shestani dhe Renato Radoja e kanë fituar edhe vitin  e kaluar dhe arrijnë ta mbëjnë sërishmi për vete edhe këtë sezon sportiv trofeun e kampionatit. Për të ardhur tek kjo fitore, Vllaznia e cila më herët kishte fituar 12 ndeshje radhazi nderkohe ne finale mundi  ekipin përmetar “The Roses” me rezultatin e thellë 88 me 51.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here