1 vit më parë Meta zgjidhej president, bashkëpunëtori i tij: Fitoi përmes …

0
658

Si sot 1 vit më parë, Ilir Meta u zgjodh president i republikës së Shqipërisë me 87 vota. Ka qenë këshilltari i tij, Emiljano Aleksi, i cili ka sjellë në kujtesë zgjedhjen e Metës 1 vit më parë në krye të shtetit.

Me anë të një postimi në Facebook, Aleksi ka uruar metën.

Ja postimi i tij:

Si sot një vit më parë!

28 prill, 2017

Lideri e fitoi autoritetin përmes mirëkuptimit dhe besimit.

Ilir Meta zgjidhet President i Republikës me 87 vota pro.

Image

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here