Basha: “ Ata deshtuan por edhe une gabova”, Kuvendi kombetar i PD, Basha perplaset me Selamin

0
712

Partia Demokratike ka mbledhur kete te diele Kuvendin Kombëtar. Në Kuvend u miratuan ndryshimet në statut, te kundershtuara nga disa mosmbeshtetes te kreut Lulzim Basha. Ne salle ra ne sy mungesa e  kundërshtarëve  kryesorë ndersa prej kritikëve ishin vetëm Eduard Selami, Besnik Mustafaj dhe Tomorr Alizoti. Ne fjalen e tij perpara demokrateve, kreu Basha pranoi gabimet e tij ndersa   shtriu dorën e bashkimit për rrëzimin e Edi Rames.

Nderkohe Eduart Selami I kerkoi Bashes ta terheqe kete statut pasi sipas tij eshte statuti I perjashtimit dhe jo I bashkimit.

Ndryshimet në statutin e Partisë Demokratike, ish-lideri i kësaj force politike, Sali Berisha, i cilësoi të hapura dhe të lira duke dale kunder zerave kritik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here