Basha mbledh grupin, zbardhet vendimi i rëndësishëm që kanë marrë demokratët

0
570

TIRANE- Pas një dite intensive si ajo e djeshmja, ku demokratët votuan statutin e ri në Kuvendin Kombëtar, që kaloi jo pa kritika nga ana e Eduard Selamit, duket se PD është e vendosur drejt aksioneve të reja.

Të paktën kështu duket nga vendimet e marra sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PD-së, detajet e së cilit i sjell në kohë reale për “BalkanWeb”gazetarja Elda Menga.

Burime brenda PD-së, konfirmojnë se kryedemokrati Basha dhe deputetët e tjerë kanë vendosur vazhdimin e protestave dhe mbështetjen e qytetarëve që protestojnë në mbarë vendin.
vijon

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here