Tentuan Britaninë të fshehur në kamionë, arrestohen 7 emigrantë shqiptarë

0
579

Shtatë emigrantë shqiptarë që tentonin të hynin ilegalisht në Britani, janë ndaluar nga forcat kufitare ditën e mërkurë në portin e Tynes, pasi kishin mbërritur me traget nga Amsterdami.

Meshkujt, të cilat ishin të moshës nga 18-37 vjeç, ishin strehuar në pjesën e prapme të një kamioni mallrash, teksa u gjeten nga kontrolli rutinë të policisë.

Ata pohuan se ishin shqiptare, teksa autoritetet vendosën që gjashtë prej tyre do të hetohen në Holandë dhe një prej emigranteve do të hetohet në Britani.

Autoritetet zyrtare deklaruan se: “Kur dikush nuk ka të drejtë të qëndrojë në Britani, ne do të marrim masa për t’i larguar”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here