Kthim pas ne kohe, “Swing Marathon”, nga Tirana deri ne Shkoder me tren, feste per 12 ore

0
1170

 

Kane udhetuar me tren nga Tirana per ne Shkoder, ne kerkim te nje andrre, asaj ne tren…

Mbi 500 qytetare udhetuan drejt veriut te Shqiperise me tren, duke na rikthyer pas në kohë në vitet 40’-50.  “Andrra n’tren” organizohet për herë të tretë në Shqipëri nga shoqata kulturore Hemingway dhe Shkodra ka qene serish mikepritese e ketij eventi kulturor.

Nga stacioni i trenit festa eshte zhvendosur ne pedonalen e qytetit.

Në Shqipëri kjo rrymë nuk është shumë e përhapur por ka një kategori njerëzish që e pëlqejnë dhe e ndjekin nëpër club-et e Tiranës ku luhet jazz. Synohet qe edhe Shkodranet vit pas viti ta perqafojne kete rryme.

Për rreth 12 orë maratona shoqërohet me muzikë live në një udhëtim që nis në Tiranë me objektiv Shkodrën, qytetin e veçantë verior. Kjo maratonë kthehet pas në kohë që nga tema e veshjes, e cila duhet t`i përshtatet viteve 40-50.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here