Tritan Shehu: Ja si qeveria mashtroi minatorët për statusin…

0
494

Tritan Shehu, deputet i PD-së, ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale lidhur me gjendjen e minatorëve.

“Meqënëse sot është “1 Maji”:

Ish-minarorët e Memaliajt, Tepelenës, të Qarkut të Gjirokastrës vazhdojnë të jetojnë në varfëri të thellë.

Asnjë risi per “Statusin e Minatorit” nga kjo Qeveri, që rrëzoi në Kuvend çdo mundësi për implementimin e kësaj të drejtë legjitime.

Në fakt Qeveria më tej premtoi… por shpejt harroi….mashtroi.

Dhe ata minatorë, ashtu si të gjthë banorët e atij Qarku vazhdojnë të zhyten në skamje, dëshpërim, pa shpresë…..për momentin!”, shkruan Shehu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here