Sunday, May 19, 2024
Home Kronika “Bombat Tahiri”, 7 deklaratat më të forta para dorëheqjes si deputet

“Bombat Tahiri”, 7 deklaratat më të forta para dorëheqjes si deputet

0
577

Nga sot, 3 maj 2018, Saimir Tahiri nuk është më deputet i Kuvendit të Shqipërisë.

Vendimin për dorëzimin e mandatit vendosi të komunikojë nga Kryesia dhe jo salla e Kuvendit ku paralelisht kishte nisur seanca plenare.

Por para se të komunikonte vendimin ai foli me tone të ashpra dhe shpërtheu në  “lumë” akuzash ndaj opozitës, kolegëve socialistë e deri tek Ambasadorët.

Tahiri nuk e fshehu dot zhgënjimin as nga kryeministri Rama.

Këto janë deklaratat më të forta që Tahiri zgjodhi të ndajë me opinionin përmes medias përpara se të vihej në dispozicion të drejtësisë për akuzat e ngritura ndaj tij.

1-Jam i vogël për të penguar integrimin në BE

2-Visho Ajazi i Saliut, për turpin e madh sot Ambasador

3-“Hashashin nuk e solla unë e gjeta mes jush”, Xhafaj ia kaloi opozitës me akuzat për policinë

4-Më thanë të “shes” Ramën, sot i kam të gjithë përballë. Pushka top t’u bëhet!

5-Europa nuk kërkon “kurban”, Ambasadoret bëjne gjyqtarin dhe prokurorin

6-Shesin moral Lulzimi dhe Saliu të akuzuar për vrasje, Monika dhe Iliri që s’ka ujë i shenjtë që i lan

7-“Konsensus në korridoret e errëta të Kuvendit”, ligji i lojrave të fatit peng i 10 vetave

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here