“Konkursi I futbollit” mes shkollave, DAR i bashkohet nismes, qellim evidentimi I talenteve

0
921

Drejtoria arsimore ne baze te nje plani te ministries se arsimit, I eshte bashkuar kampionatit lokal te futbollit ne shkollat 9-vjecare. Organizatori Ardit Mani, thote se aktivitete te tilla sherbejne per evidentimin e talenteve qe ne moshe te hershme.

Kete te enjte ndeshja eshte zhvilluar mes shkollave “Ndre Mjeda” dhe “Ismail Qemali”. Ne etapat vijuese ndeshjeve do ti bashkohen edhe shkolla te tjera te bashkise Shkoder. Drejtoria arsimore, nje pjese te rendesishme te aktiviteteve ia dedikon disiplinave te ndryshme sportive, kjo jo vetem si pjese e metodologjise se saj, por edhe si faktor nxites per nxenesit. Pasi sporti eshte nder pjeset e preferuara te tyre, ku pjesmarrja gjithmone eshte e larte.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here