Kryemadhi: Kushtet e BE përmblidhen në një, largimin e Edi Ramës

0
547

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka deklaruar hapur se largimi i Edi Ramës nga qeverisja është shpëtim për vetene  tij dhe për vendin. Dhe më e kollajshme është që ai ta japë vetë dorëheqjen sepse me protesta është më e vështirë.

Jashtë Kuvendit, Kryemadhi tha se “po të lexoni raportin e BE, të gjtihë flasin për kushtet dhe po përmbledhëse, të gjitha, kanë vetëm një kusht, largimin e  Edi Ramës. Ç’tensionimin e kësaj situate e bën vetëm largimi i Edi Ramës.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here