“Pranvere me kange ne Migjeni”, koncerti qe beri bashke hitet nder vitet te muzikes se lehte

0
1084

 

Mes zërave brilant, shumëngjyrësh ashtu si pranvera, e duke rikthyer në skenë hitet ndër vite të kompozitorëve të njohur Shqiptar, erdhi mbrëmjen e së premtes në teatrin “Migjeni”, koncerti Prandvere me kangë.

Për 2 orë me radhë publiku që kishte mbushur sallën e teatrit, përjetoi emocione dhe kenaqësi që të japin të tilla momente, ku ndërthurja e veçantë e brezit të ri, me këngëtarët e afirmuar e bëri këtë natë edhe më të magjishme. Sepse në Shkoder të gjithë këndojnë, e padiskutim raste të tilla janë një moment i bukur për ta kuptuar edhe këtë detaj.

Kënaqësinë e duatrokitjeve të publikut nuk e shmangën pas koncertit as vetë artistët, që shprehen se të tilla momente shijohen pa fund.

Freskia e prandverës në këtë koncert u ndje edhe më shumë nga interpretimet live, nën shoqërimin e orkestrës profesioniste të teatrit “Migjeni”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here