Sunday, April 14, 2024
Home Politikë Ministri i Brendshëm Xhafaj në konferencë për mediat

Ministri i Brendshëm Xhafaj në konferencë për mediat

0
669

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj pritet të dalë në një deklaratë për mediat pak momente më vonë. .

Ende nuk dihen detajet e konferencës, por ajo vjen pasi sot Partia Demokratike publikoi disa prova, sipas të cilës vëllai i ministrit është dënuar për trafik droge në Itali, duke u dënuar atje me 7 vite burg.

Enkelejd Alibeaj: Ministri i Brendshëm është në dijeni që vëllai i tij Agron Xhafaj është i dënuar me vendim gjyqësor të formës së prerë në Itali dhe se nuk ka vuajtur asnjë ditë nga ky dënim i dhënë duke jetuar i lirë nga 2013 e në vijim në Shqipëri, ku i vëllai ishte i pushtetshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here