Nxenesit e shkolles profesionale “Hamdi Bushati”, gatuajne per qytetaret, Lumanaj: Aktivitetet vijne ne kuader te promovimit te shkolles

0
1617

Nxenesit e shkolles se mesme profesionale “Hamdi Bushati”  ne kuader te promovimit te shkolles kane dhuruar moment te kendshme per shtepine e te moshuarve Shkoder. Momente te kaluara se bashku dhe embelsira per ti shoqeruar.

Me pas kane qene banoret e zones dhe tregtaret e Zdrales qe kane shijuar gatimet e nxenesve

Aktivitetet u permbyllen me dreken qe u shtrua per femijet e shtepise se femijeve 6-16 vjec. Titullarja e shkolles Jasmina Lumanaj thote se promovime te tilla do te vijojne deri ne perfundim te vitit shkollor. Ku ne fokus do te jete edhe zona turistike e Razmes.

Ne kete menyre eshte dhene jo vetem shembulli ne gatim por edhe sernsibilizimi per gjeste te tilla humanizmi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here