Shi dhe nesër! Ja zonat me më shumë reshje

0
796

Sot pasdite (e mërkurë, dt.09) dhe nesër (e enjte, dt.10) priten reshje në të gjithë territorin. Në qarqet Elbasan dhe Korçë priten reshje mesatare, por lokalisht intensive të shoqëruara edhe me shtrëngata, ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta por lokalisht mesatare.

TEMPERATURAT

Sipas IGJEUM: Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

  • Në bregdet: 14 / 22 °C;
  • Në vendet e ulëta: 14 / 23 °C;
  • Në vendet malore: 8 / 20 °C.

ERA

Sot pasdite dhe nesër era pritet të fryjë e lehtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here