I Shpallur në kërkim, policia e Pukës arreston 41 vjeçarin, i dënuar me 5 vite burg…

0
703

Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim.

Me datë 10.05.2018 nga strukturat e Komisariatit të Policisë Pukë, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim:

Zamir Puka, 41 vjeç, banues në Pukë.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Pukë me vendim nr. 228, datë 30.11.2017 ka denuar me 5 vite burg, për veprën penale të “Përndjekjes” parashikuar nga neni 121/a të Kodit Penal.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pukë për veprime të metejshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here