Vetingu,KPK shkarkon gjyqtarin Fatmir Hoxha

0
607

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit merr vendimin për gjyqtarin Fatmir Hoxha, i cili nuk e kalon procesin e vetingut.

Trupi gjykues mori vendimin për të shkarkuar gjyqtarin Hoxha ditën e sotme. Sipas KPK, Hoxha nuk justifikon pasurinë, por nuk janë gjetur shkelje në figurën profesionale të tij.  Hoxha është gjyqtari i pestë i Kushtetueses që përfshihet në procesin e vetingut, pas Besnik Ymerajt, Fatos Lulos, Vitore Tushës dhe Altina Xhoxhajt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here