Janë duke u luajtur 5 takimet e vlefshme për javën e 34-t të Kategorisë Superiore. E gjithë vëmendja është te skuadrat që luftojnë për mbijetesën, pas një hap fals në sfidat e sotme do të ishte fatal për këdo.

Kategoria-Superiore-2018

Vllaznia e vendit të parafundit do të kërkojë fitoren në “Selman Stërmasi” ndaj Partizanit. I njëjti objektiv edhe për Teutën, e cila luan në transfert ndaj kampionëve të Skënderbeut.

Në vallen e mbijetesës është edhe Kamza, e cila pret në shtëpi, Flamurtarin. Duel Europe ai mes Kukësit dhe Luftëtarit. Skuadrave iu mjafton një barazim për të siguruar respektivisht vendin e 2-të dhe të 3-të. Sfidë pa shumë interes ajo mes Laçit dhe Lushnjës.

REZULTATET NË KOHË REALE:

KAMZA-FLAMURTARI 0-0

LAÇI-LUSHNJA 0-0

PARTIZANI-VLLAZNIA 0-0

SKËNDERBEU-TEUTA 0-0

KUKËSI-LUFTËTARI 0-0

LEAVE A REPLY