Italia nuk i dha asnjë pikë Shqipërisë në Eurovizion, çka ngjalli mjaft polemika dhe kritika sidomos në rrjetet sociale.

Për këtë ka reaguar Ermal Meta, shqiptari që përfaqësoi Italinë në festivalin europian të këngës.

Përmes një postimi në twitter ai shkruan: Sinqerisht nuk i kuptoj 12 pikët e jurisë italiane. Unë do tia kisha dhënë Shqipërisë. Eugent ka një zë mbresëlënës.

sdggggg

Juria shqiptare i dha 12 pikë Italisë e cila përfaqësohej nga një shqiptar, djaloshin Ermal Meta. 12 pikët janë pikët maksimale pra vendi i parë.
Për vendin e dytë i cili merr 10 pikë juria shqiptare ia dha Qipros që përfaqësohej nga një shqiptare gjithashtu. Ndërsa Italia nuk i dha Shqipërisë asnjë pikë.

LEAVE A REPLY