Pas denoncimit nga vëllai i Ministrit Xhafaj, Alibeaj: Prokuroria duhej ti vinte prangat

0
455

Deputeti i PD Enkelejd Alibeaj, njeri nga deputetet e paditur nga vellai i ministrit Fatmir Xhafaj, ka reaguar për herë të parë pas padise se ngritur nga Agron Xhafaj per audiopergjimin e publikuar kete te hene.

“Kam dy gjëra për t’ju thënë: E para unë, zoti Bardhi dhe Salianji s’kemi bërë gjë tjetër vecse modestisht detyrën tonë si deputet dhe si opozitaë për të bërë transparencë për publikun, ky është detyrim i gjithë qytetarëve shqiptarë.

Së dyti, Agron Xhafaj, një person shqiptar i dënuar në Itali me vendim të formës së prerë troket në derën e prokurorisë dhe si vënë prangat ndërkohë e lë atë të bëjë një padi penale?

E kuptoni absurdin ligjor dhe institucional të kësaj situate?, tha Alibeaj në një studio televizive. Nëse ka shkuar, akti i parë që duhet të bënte oficeri gjyqesor t’i thoshte zgjat duart se do të vë prangat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here