Monday, April 15, 2024
Home Politikë PD çon çështjen Xhafaj tek “Media”: S’ka seancë normale pa u dorëhequr...

PD çon çështjen Xhafaj tek “Media”: S’ka seancë normale pa u dorëhequr Ministri

0
456

Partia Demokratike çon çështjen e Agron Xhafaj në Komisionin e Edukimit dhe Mjeteve të Komunikimit dhe Kulturës.

Ndryshe nga mbledhjet e tjera, në këtë komision kanë zbarkuar dhe deputetë të tjerë të Partisë Demokratike që nuk janë pjesë e Komisionit.

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edmond Spaho, paralajmëroi se nuk do të ketë seancë normale në asnjë komision derisa Minsitri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, të japë dorëheqjen.

Spaho: Nuk shkohet në Europë me kriminelë dhe një qeveri narkotrafikantësh. Ministri i Brendshëm duhet të japë dorëheqjen. Derisa Ministri i Brendshëm të japë dorëheqjen nuk do të ketë seancë normale në asnjë komision.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here