Eleni Foureira shpërthen ndaj grekëve: Racistë që dikur më bëtë të ndiej turp

0
601

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira që përfaqësoi Qipron në Eurovision dhe u kryqëzua nga politikanët dhe mediat greke se pse bëri simbolin e shqiponjës me Eugent Bushpëpën ka reaguar ashpër. Në një prononcim për ‘Star Tv’ në Greqi, këngëtarja shqiptare ka thënë se është shokuar dhe lënduar shumë nga deklaratat e bëra kundër saj të cilat janë konsideruar edhe si provokime.

 

 

“Gjithë këto emisione më bën mbeturinë vetëm që të nxirrnin ndonjë lajm kryesor, duke mbështetur disa lajme të pavërteta. Më shokoi shteti që unë dua, që kaq papritur të kthehen të gjithë kundra meje. Kjo më lëndoi më shumë. Asnjëri nga ata racistë që dikur më bën të ndjej turp dhe të kem frikë të them se kush jam në të vërtet, nuk do më bëjnë të urrej Greqinë”- ka thënë këngëtarja.Ndërkohë një ndër gazetarët e “Star Tv”, i cili ishte i pranishëm në grupin e Elenit në Portugali ka treguar se këngëtarja shqiptare i përjetoi shumë keq këto akuza dhe u mbyll në dhomën e saj dhe nuk pushonte së qari.
“Të gjitha ato komentet negative që dëgjuam ndikuan shumë keq tek Foureira dhe shumë njerëz në Portugali pyesnin se përse grekët duhet të reagonin në atë mënyrë dhe arsyeja se përse ne gazetarët nuk i bëmë asnjë pyetje Elenit në lidhje me këtë temë, ishte sepse këngëtarja ishte në një gjendje shumë të rënduar psikologjike. Një ditë të tërë ajo u mbyll në dhomën e saj dhe nuk pushonte së qari nga komentet e këtyre racistëve. Ajo foto është bërë edhe nga Dua Lipa dhe nga Rita Ora dhe nuk kishte lidhje fare me ato tema që u përfolën në Greqi”- ka thënë ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here