Saturday, January 19, 2019

Kryemadhi: Rama duhet të shkojë në burg, ai ka frikë nga drejtësia, është pengesë për integrimin

114
0

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi nuk ka asnjë dyshim që audiopërgjimi është i vërtetë.

Sa i takon kërcënimit të kryeministrit Rama se do të shkojnë në burg përgjegjësit e audiopërgjimit jo autentik dhe që është bërë me qëllim destabilizimin e qeverisë Kryemadhi tha:  “I pari që duhet të shkojë në burg është Edi Rama.”

“Parlamenti është në duart e bandës dhe të krimit të organizuar. Ai ia nguli thikën Xhafës dhe thotë sot do të mbajë. Parlamenti ka vdekur dhe ne jemi këtu tia kujtojmë Edi Ramës se parlamenti ka vdekur. Largimi i Edi Ramës është hapja e negociatave. Pa largimin e Edi Ramës s’ka hapje të negociatave”

LEAVE A REPLY