Të premten, reshje të dobëta në të gjithë vendin

0
531

Instituti i Gjeoshkencës njoftoi se sot pasdite, të enjten, nuk priten reshje ndërsa nesër pritet që në mesditë reshjet të shtrihen në të gjithë vendin. Ato do të jenë të dobëta, ndërsa në qarkun e Elbasanit, lokalisht mesatare

Të premten temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 13 / 25 °C
në vendet e ulëta: 12 / 22 °C
në vendet malore: 8 / 20 °C

ERA
Sot pasdite (e enjte, dt.17) dhe nesër (e premte, dt.18) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në bregdet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here