Ish-ministri Manjani: Po u more me drogë je imun ndaj ligjit. Kësaj i thonë narko-rilindje

0
528

Qëndrimet e tij të ashpra ndaj Edi Ramës dhe qeverisë që ai drejton janë të njohura.

Bëhet fjalë për ish-ministrin e Drejtësisë në qeverinë ‘Rama 1’, Ylli Manjani.

Duke reaguar sot pas propagandës rilindëse që ka shpërthyer në media, ku mbrohet Fatmir e Agron Xhafaj, (ky i fundit i dënuar për trafik kokaine) Manjani thotë se, nëse merresh me drogë, qeveria e narko-rilindjes të jep imunitet ndaj ligjit.

Ja çfarë shkruan Ylli Manjani në Facebook:

Propagandistët e qeverisë këto ditë rreken të argumentojnë mbrojtën e shokut Fatmir, me teorinë e “dy standardeve”.

Por, çuditërisht gabojnë në zgjedhjen e rastit model për krahasim. Secili zgjedh një rast nga kundërshtarët politikë…

Ndërkohë, Kryeministri ka shkarkuar në vend, publikisht, punonjës të administratës për një ankesë të pa verifikuar. E ka bërë disa herë këtë gjë!

I ka shkarkuar për pretendime, jo fakte, që kanë të bëjnë me letra, apo veprime e mosveprime administrative!

Ndërsa Ministrin e Brendshëm që e aludojnë me fakte që favorizoi vëllain e tij trafikant droge, e MBRON!!!

Ndaj, jam dakord që ka dy standarde, që justifikojnë një të vetëm:

Po u more me drogë je me imunitet!

Narko-Rilindje…

Image

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here