Mehmetaj: Çdo ditë skandale në shkolla, Ministria paradë rrugëve

0
590

Duke marrë shkas nga denoncimi i një nëne në Belsh ndaj mësueses për dhunë ndaj djalit 10-vjeçar, deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, ka reaguar duke thënë se çdo ditë prindërit denoncojnë dhunën e ushtruar nga mësuesit, abuzimet seksuale dhe për shpërndarjen e drogërave nëpër shkolla.

Përmes një postimi në facebook, Mehmetaj thekson se kur do ndodhin të gjitha këto skandale, Ministria bën parada rrugëve të Shqipërisë.

”Ministria është e zënë duke bërë paradë rrugëve të Shqipërisë, për tu siguruar që anëtarët e rilindjes do punësohen si mësues e do mbledhin të dhënat konfidenciale të prindërve për zgjedhjet e ardhshme”,-shkruan deputetja e LSI-së.

Por kjo thotë Mehmetaj, vjen pasi ”kryeministri investohet kaq shumë në planet për narkotrafikun, nuk duhet ti kërkojmë të harxhojë kohë edhe me shkollat”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here