Vjen goli i pare ne kategorine superiore,Laçi kalon ne avantazh

0
556

Janë duke u luajtur 5 takimet e fundit të Kategorisë Superiore për sezonin 2017-2018. E gjithë vëmendja është te mbijetesa ku Kamza dhe Vllaznia do të mësojnë sot fatet e tyre.

Skuadra e Ahmatajt do të kërkojë një rezultat pozitiv në kryeqytet ndaj Partizanit, nga ana tjetër, Vllaznia, e cila luan ndaj një Skënderbeu të pamotivuar do të shpresojë të humbja e Kamzës për të siguruar mbijetesën.

Ndërkohë rivalitet edhe për mbijetesën. Luftëtari i mjafton 1 pikë ndaj Lushnjës për të siguruar Europën, ndërkohë Laçit i duhet fitore ndaj Teutës, për tu pozicionuar në vendin e 4-t, që i dërgon kurbinasit automatikisht në Europë. Edhe pse të dyja skuadrat luajnë pa objektiv, sfidë interesante pritet të jetë ajo mes Kukësit dhe Flamurtarit.

REZULTATET: 

Partizani-Kamza 0-0

Skënderbeu-Vllaznia 0-0

Kukësi-Flamurtari 0-0

Laçi-Teuta 1-0

Rexhinaldo 8′

Lushnja-Luftëtari 0-0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here