Deputeti i PD: Protesta ishte demokratike,t’i themi ndal “Diktaturës së Krimit”

0
535

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu iu është bashkuar reagimeve për protestën që zhvilloi sot opozita.

 

 

Përmes një statusi në ‘Facebook’ Shehu theksoi se protesta ishte demokratike, ndërsa pohoi se ajo kishte mesazhe të qarta.


POSTIMI I SHEHUT
T’i themi ndal “Diktatures se Krimit”- PD edhe shqiptaret sot ne proteste!
Keshtu do ta cilesoja une lejtmotivin e protestes se sotme mbare popullore, qe tronditi institucione te korruptuara e kriminalizuara, te nje shteti qe eshte shume larg se qeni demokratik.
Ne te vertete demokratike ishte vecse kjo proteste, pikerisht e ndertuar e tille ne mesazhe dhe zbatim, ne kontrast te thelle me krimin, drogen, kanabisin, trafiqet, korrupsionin masiv, qe si kancer kane kapur ngado, duke u nxirre jeten qytetareve, shkaterruar shpresat per te nesermen.
Po flitet shume per integrimin europian, endren tone te madhe….
Gjykoj qe ne se ka nje ngjarje sot ne Shqiperi, qe ndihmon ne ate drejtim, edhe ne hapat konkrete te negociatave, eshte pikerisht kjo proteste.
Nje proteste e realizuar ne menyre demokratike e civile, e bazuar dhe e lindur mbi aspiraten e nje populli per te mos u pajtuar me “Diktaturen e Krimit”.
Mesazh me te forte, te qarte e ndihmues per rrugen tone europiane ne keto periudha te veshtira e plot skandale per vendin, nuk mund te kishte.
Sepse protesta e sotme shprehu nje vullnet te tille popullor, me nje pjekuri e pergjegjesi per tu admiruar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here