Kryemadhi i bashkohet protestuesve: Largimi i Ramës do i japë shpresë shqiptarëve

0
420

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka dalë nga selia kësaj force politike dhe i është bashkuar protestuesve në ‘Bulevardin Dëshmorët e Kombit’. Kryemadhi tha se largimi i kryeministrit largon çdo problematikë dhe do t’u japë shpresë shqiptareve.

“Sot më shumë se kurrë të gjithë kërkojnë ikjen e Ramës dhe grupin e tij që kanë bllokuar hapjen e negociatave. Edhe kushtet e vështira, ne jemi të gatshëm t’i marrim përsipër, që t’u hapim shqiptarëve negociatave. Largimi i Edi Ramës largon çdo problematikë e do tu japë shpresë shqiptareve”- tha Kryemadhi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here