Protesta, siguri maksimale, snajper mbi Kryeministri, efektivë me dylbi kontroll qytetarëve

0
712

Forca të shumta policie janë vendosur përgjatë bulevardit “Dëshmorët e Kombit” dhe rreth e rrotull Kryeministrisë për të mbikëqyrur protestën e opozitës që do të mbahet mes godinës së qeverisë dhe Kryesisë së Kuvendit.

protesta--pd-policia

Kamera e News24 ka mundur të fiksojë edhe një efektiv nga tarraca e kryeministrisë teksa kontrollon me dylbi të gjithë perimetrin ku ndodhen qytetarët.

Po kështu sipër godinës janë vendosur edhe snajperistë. Kjo është një masë e përcaktuar me protokoll në të tilla situata për të siguruar maksimalisht institucionet kryesore të vendit.

pamje-me-dron-1

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here