Monday, June 17, 2024
Home Politikë Berisha: Rama vendos për masën e sigurisë së Saimir Trafikut!

Berisha: Rama vendos për masën e sigurisë së Saimir Trafikut!

0
526

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se është Rama ai që vendosi masën e sigurisë arrest shtëpie për Saimir Tahirin.

Në Facebook, Berisha ka publikuar denoncimin që i ka mbërritur nga një Oficer i Policisë Gjyqësor, që sipas tij drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda i ka bërë presion gjyqtares për ta lënë atë në arrest shtëpie.

Postimi i Berishës

Kryegjykatësi, kryeprokurori, kryekushtetues Rama vendos për masën e sigurisë së Saimir Trafikut!

OPGJ dixhital denoncon kërcënimin nga kryegjykatës dhe kryeprokuror Rama me hekura të gjyqtarës që vendosi për Tahirin!

Lexoni mesazhin e OPGJ dixhital. sb

“Mirembrema dr Jam një opgj po të çoj një informacion.

Ditën e gjyqit të masës së sigurimit te Gjykata e Krimeve të Renda, me urdhër direkt kryeministrit Edi Rama, Prokurorja e Krimeve të Renda znj.Donika Prela i ka bërë presion gjyqtares së seancës për ta lënë Samir Tahirin në arrest shtëpie. Duke i thënë po nuk e bërë do të vë hekurat ty. Këtë informacion e keni shumë të sigurtë!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here