Berisha ironizon Ramën: Plasi puna! Ja 10 mijë vendet që krijoi piktori dështak

0
631

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, pas deklaratave për hapjen e 10 mijë vendeve pune. Në një postimi në Facebook, Berisha shkruan 10 mijë shqiptarë të punësuar ka vetëm në emigrim dhe jo në Shqipëri.

 

“Te dashur miq, Noriega deklaron se ne kater muajt qe kaluan ka punesuar 10,000 shqiptare!?!?

Une e di se ju nuk e besoni pasi ai ne cdo fjale nxjerr rrena taze, por kesaj here ai tha te verteten dhe konkretisht ja vendet ku i punesoi 10 mije vete ne 4 muaj,” shkruan Berisha e më pas përmend shifra.

Postimi i Sali Berishës

Plasi puna!?

Ja dhe 10 mije vendet e punes qe krijoi Piktori deshtak ne 4 muaj!

Te dashur miq, Noriega deklaron se ne kater muajt qe kaluan ka punesuar 10,000 shqiptare!?!?

Une e di se ju nuk e besoni pasi ai ne cdo fjale nxjerr rrena taze, por kesaj here ai tha te verteten dhe konkretisht ja vendet ku i punesoi 10 mije vete ne 4 muaj:

-7400 u punesuan refugjate ne France. Shqiperia kete vit ze vendin e pare ne bote per punesimin refugjat ne France te qytetareve te saj!

-2000 u punesuan refugjate ne Gjermani!

-1500 u punesuan ne Mbreterine e Bashkuar

-800 u punesuan ne Vendet e Ulta

-700 ne Suedi dhe Norvegji dhe

-2000 te tjere ne SHBA, Kanada, Katar etj.

Pra miq, mund themi me te madhe: Sihariq se plasi puna!! Dhe kur plasin te mirat hapua deren!

Piktori deshtak jo qe nuk genjeu, por nga frika se ju nuk do ta besoni foli vetem per nje pjese te shqiptareve te punesuar si refugjate kater muajt e pare te ketij viti!

Ndaj dhe se bashku le t’i themi: Aferim more Edvin aferim, puna jote s’ka mbarim, s’ka mbarim! sb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here