Sunday, June 16, 2024
Home Politikë Vasili: Prapë do vënë taksë në Rrugën e Kombit këta? Refuzojeni

Vasili: Prapë do vënë taksë në Rrugën e Kombit këta? Refuzojeni

0
654

Teksa pritet që brenda pak ditësh të rivendoset taksa e kalimit në Rrugën e Kombit, kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili bën thirrje për ta refuzuar atë.

Vasili: Kryeministri u vetedeklarua fajtor per revolten shume te drejte,qe ndodhi,kur ai vuri taksen ne rrugen e Kombit.

Dhjetra kukesiane u arrestuan dhe disa jane akoma ne burg.

Kryeministri peng i interesave dhe perfitimeve te erreta perseri po pergatit taksen,qe do te vere serish ne rrugen e Kombit.

Paguajne shqiptaret cmimin me te larte te karburantit ne gjithe Ballkanin dhe Europen bashke sepse brenda tij jane qindra milion euro per mirembajtjen e rrugeve.

Keto qindra milion euro, qe u merr kryeministri ne çdo liter karburant,nuk i perdor per rruget,por i grabit per te mbjelle palma te thara buze rruge, per zyra,tualete zyrash,ekspozita pikturash idiote,

sokake qytetesh, qe i shtron dhe i shqep dhjetra here,per koncesione etj etj.Menuja e grabitjes dhe e shperdorimit eshte pa fund.

Ti jape fund ketij maskaralleku kryeministri me parate e mirembajtjes se rrugeve dhe tjua ktheje ato perseri rrugeve.

Deri atehere ka vetem nje qendrim: REFUZOJENI TAKSEN E RRUGES SE KOMBIT.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here