LSI: Reforma në drejtësi është kapur nga maxhoranca, ka hyrë në qorrsokak

0
505

TIRANE- Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili në një deklaratë publike pohoi se reforma në drejtësi është deformuar.

Nga selia e LSI, pak pas mbledhjes së grupit parlamentar, Vasili tha se kjo reformë është kapur nga maxhoranca.

“Reforma në drejtësi është rënduar, ka hyrë në qorrsokak dhe është kapur nga maxhoranca. Situata bëhet edhe më delikate kur edhe presidenti i Asamblesë së OSBE, i cili pati një mision në Shqipëri, thekson: Ne pamë një situatë të ndërlikuar në reformën në drejt

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here