Moti nesër: Ja sa shkojnë temperaturat

0
673

Sot pasdite (e martë, dt.05) dhe nesër (e mërkurë, dt.06) pritet të ketë reshje të dobëta në të gjitha qarqet. Reshjet priten kryesisht në pjesët kodrinore-malore të qarqeve, më të mundshme pasditeve, përjashtuar qarqet Lezhë, Durrës dhe Tiranë, ku shumica e reshjeve priten sonte deri nesër në mëngjes.

Në zona shum? të kufizuara reshjet mund të jenë edhe në formë shtrëngate.

TEMPERATURAT – Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

  • Në bregdet: 22 / 26 °C
  • Në vendet e ulëta: 19 / 27 °C
  • Në vendet malore: 16 / 24 °C

ERA – Sot pasdite dhe nesër era do të fryjë e lehtë.

ZJARRET NË PYJE – Sot pasdite dhe nesër, në shumicën e qarqeve “S’KA RREZIK” ose pritet rrezik “I ULËT”, përjashtuar qarkut Fier, i cili mbetet në nivelin e rrezikut “I MODERUAR” (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Qarqet me rrezik mesatar “I ULËT” pritet të kenë rrezik “I MODERUAR” në zona t? kufizuara, konkretisht qarqet: Elbasan (Juglindje), Korçë (Lindje), Vlorë (Veri dhe Jug) dhe Gjirokastra (Jug). Rreziku pritet t? jet? m? i lart? gjatë mesditës së sotme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here