Aksident në Itali, kamioni përplas makinën, plagoset rëndë i riu shqiptar

0
838

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Bergamo të Italisë, ku një shqiptar mbeti i plagosur rëndë.

Mediat italiane raportojnë se një kamion përplasi dhe mori përpara një mjet tip “Lancia”, në të cilën udhëtonte i riu shqiptar.

Mësohet se shkak i aksidentit është bërë një veprim i gabuar i komionit, i cili devijoi korsinë, ndërsa përplasi makinën e shqiptarit, identiteti i të cilët nuk bëhet i ditur.
Ndërkohë, i riu ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here