Monday, June 17, 2024
Home Aktualitet Durrës, përfshihet nga flakët Kisha Katolike

Durrës, përfshihet nga flakët Kisha Katolike

0
991

Kisha Katolike e Shën Dominikut në Durrës është përfshirë nga flakët.

Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, ku persona ende të paidentifikuar i kanë vënë zjarrin kishës.

Zjarri u konstatu nga punonjesit, të cilët konstatuan dyert e kishës që ishin djegur.

Policia ka nisur punën për zbardhjen e ngjarjes dhe për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here