“Autostradën e mbyllën, po ’10 milionë” turistët, si kaçakë nga malet do të kalojnë?’

0
518

Thonë që priten 10 milionë turistë në Shqipëri këtë vit.  Autostradën Tiranë – Durrës e mbyllën këta “strategët” e turizmit pikërisht në startin e sezonit turistik.E padëgjuar kjo bëmë e fundit e këtyre! Po këta,10 milionë turistët, nga do t’i bien për të dalë në det?! Nga kodrat e nga malet i bie, se rrugë tjetër nuk ka!

Po mijra shqiptareve qe duan edhe ata te bejne pushime pse jua nxijne jeten xhanem.
Po atyre qe merren me bisnesin e turizmit e qe duhet te bejne furnizime e te presin turistet pse i torturojne.
Pse ja humbasin bisnesit gjithe keto para’,po ekonomine kombetare pse e demtojne.
Jane te paafte dhe kaq.
Presim tani degjesen e radhes te kryeministrit shkollepak qe tu shpjegoje njerezve se sa mire eshte t’i besh gropen turizmit.Fol kryeminister fol se e bere edhe Shvejkun qe te harrohet.
Vertet kryeminister s’ke asnje faj se ty s’te duhet gje per cfare flet vete.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here