Shkatërrohet banda e grabitësve shqiptarë në Spanjë, 15 në pranga

0
795

15 persona të dyshuar për vjedhje janë arrestuar në Katalonja të Spanjës.

 

 

E përditshmja spanjolle “El Periodico” shkruan se hajdutët e kryenin aktivitetin e tyre të jashtëligjshëm në autostradën La Jonquera pranë Barcelonës.

Kamerat e sigurisë përgjatë rrugës kanë filmuar gjithçka. Gazeta spanjolle shkruan se 15 të arrestuarit janë me origjinë kosovare.

sgh

Në fillim bënin sikur përplasnin automjetin e një qytetari, kur ai dilte nga makina dhe kontrollonte, njëri prej skifterëve hynte nga dera tjetër.

Arrestimet u kryen më 6 qershor në qytetet: Barcelona, Badalona, Vilanova dhe Castelldefels, por lajmi u bë i ditur sot nga mediat vendase.

Të arrestuarit akuzohen për krim të organizuar, vjedhje, falsifikim dokumentesh dhe, në një rast, vjedhje me kërcënim.

Los Mossos desarticulan una banda criminal que operaba en la AP-7.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here