Veliaj “i paftuar” ne komision, sherr e tensione per teatrin

0
719

Situatë e pazakontë me tensione ka qenë sot në komisionin e medias ku ishte parashikuar një seancë dëgjimore për Teatrin Kombëtar.

Situata degradoi nga përplasje verbale deri në përplasje fizike.

Kryetari i bashkisë Erion Veliaj u shfaq në komision dhe kërkoi të merrte fjalën. Por kryetarja e këtij komisioni deputetja demokrate Albana Vokshi tha se Veliaj ishte i paftuar dhe nuk mund të fliste.

Nga ana e kryebashkiakut u pretendua se ishte ftuar nga maxhoranca e cila perbente 2/3 e komisionit.

Vokshi kërkoi disa herë nga nga Veliaj që të largohet pasi nuk ishte i ftuar në komision

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here