Sunday, December 10, 2023
Home Aktualitet Vettingu, dy prokurorë dhe një gjyqtar dalin javën e ardhshme para KPK

Vettingu, dy prokurorë dhe një gjyqtar dalin javën e ardhshme para KPK

0
741

Dy prokurorë dhe një gjyqatar do t’i nënshtrohen procesit të vettingut javën që vjen.

Në datën 10 korrik do të zhvillohen dy seanca dëgjimore. E para në orën 9:30 është për Admir Thanza, gjyqtar pranë Gjykatës së Lartë. Trupa gjykuese përbëhet nga  Brunilda Bekteshi, Lulzim Hamitaj, Olsi Komici.

Po në datën 10 korrik në orën 14:30 do të zhvillohet seanca dëgjimore për Kostaq Beluri, prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme Trupa Gjykuese përbëhet nga Brunilda Bekteshi, Lulzim Hamitaj, Olsi Komici.

Ndërsa në datën 11 korrik në orën 10:00 do të zhvillohet seanca për Adriatik Cama, prokuror pranë Prokurorisë së Rrethit Tiranë . Trupa Gjykuese është e përbërë nga Genta Tafa (Bungo), Suela Zhegu, Pamela Qirko

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here