Wednesday, February 20, 2019

Fernando Hierro “divorcohet” me kombëtaren spanjolle

217
0

Fernando Hierro dhe Spanja i kanë dhënë fund marrëdhënieve të tyre pas Kupës së Botës 2018. Lajmi është konfirmuar nga Federata Spanjolle e Futbollit që në një komunikatë për mediat ka theksuar se Hierro nuk ka pranuar as kthimin në pozitën e mëparshme të tij, si drejtor sportiv.

Federata Spanjolle e Futbollit Spanjoll dhe Fernando Hierro i dhanë fund marrëdhënieve të tyre një herë kur përfundoi pjesëmarrja e Spanjës në Kupën e Botës në Rusi. Ai nuk pranoi të kthehej në pozitën e tij të mëparshme si drejtor sportiv i RFEF-së për të kërkuar horizonte të reja dhe për të ndërmarrë sfida të reja profesionale”.- lexohet në deklaratën e RFEF.

Spanja do të fillojë fushatën e tyre të kualifikimit për Euro 2020 në shtator.

LEAVE A REPLY