Po luhet në “Loro Boriçi” ndeshja mes Kukësit dhe Valleta-s, e vlefshme për fazën e parë eliminatore të “Champions League”.

Kukësi 0-0 Valleta

Komenti i ndeshjes

1′ Ka nisur takimi në “Loro Boriçi”

Kukësi do të nisë sot aventurën në “Champions League” teksa në fazën e parë eliminatore do të ndeshet me skuadrën e Valetës.

Ekipi i drejtuar nga Pacult do të kërkojë të mbyllë gjithçka që në ndeshjen e parë që luhet në “Loro Boriçi” ndaj maltezëve, një skuadër e cila të paktën në letër nuk konsiderohet e një vështirësie të lartë.

Për këtë takim tek verilindorët nga minuta e parë në formacion do të jetë 5 futbollistë debutues.

KUKËSI-VALETA ORA 19:00

FORMACIONET ZYRTARE:

Kukësi: Frashëri, Shameti, Zguro, Qaqi, Rrumbullaku, Musolli, Shkodra, Çyrbja, Melo, Dzaria, Plaku. Trajner: Piter Pakult.

Valeta: Bonelo, Borg, Kamileri, Stantiago, Piciollo, Pena Beltre, Zerafa, Saleh, Muscat, Alba, Fontanela.

LEAVE A REPLY