Tuesday, November 20, 2018

Video/ Franca prek finalen, mijëra francez pushtojnë Parisin

175
0

“Ne jemi në finale! Ne jemi në fund! Ne jemi, ne jemi, ne jemi në finale!”

Ky është kori që mund të dëgjohet në të gjithë Parisin dhe madje edhe përtej natës së martë pas fitores së  “Les Blues” kundër Belgjikës.

Mbështetësit e skuadrës së Francës e lanë gëzimin e tyre në Paris pas fitores së Blues kundër belgëve 1-0 në gjysmëfinalen e Kupës së Botës në Saint -Petersburg.

Më shumë se 20.000 përkrahësve të Blues, mbushën sheshin Champs-Elysées, ndërkohë që përballë ishte vendosur një ekran gjigand. Fërshëllima e trefishtë Cunha ngriti të delir francezetë.

Në të njëjtën kohë, në rrugët e kryeqytetit nisi festa. Të pranishmit ikën në të gjitha drejtimet, duke përqafuar njëri-tjetrin dhe duke u puthur

“Ne jemi në finale, ne jemi në finale!” / French Football/ 

LEAVE A REPLY