Kontinenti europian po ndikohet nga zonë e zgjeruar me presioni të Lartë atmosferik të pozicionuar me qëndër në ishujt Britanikë i cili do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë mot të qëndrueshëm.

E Hënë 16 Korrik 2018
Dita e Hënë dt 16 Korrik  moti do të jetë me diell  përgjatë vijës bregdetare dhe vranësira në zonat malore pjesërisht dhe në zonat e ulëta. Era do të jetë  e lehtë me drejtim Perëndim (W)  me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 2 me lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         14/31°C
Zonat e  ulëta           19/33°C
Zonat  bregdetare    20/33°C

LEAVE A REPLY