Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, duke komentuar raportin e Standart & Poors thotë se kryeministri shkëlqen me injorancën e tij.

Vasili: Kryeministri dihet tashme nga te gjithe qe nuk kupton hicgje dhe thote permendesh ato qe i thone ministrat.

Këta te fundit ja kane marre dorën dhe bëjnë sikur i japin sihariqe dhe ky papagalloset dhe i përsërit gjithë qejf.

Edhe për vlerësimin e Standart & Poors prapë e tallen dhe ai i varfri e shkroi ne FB gjithë qejf.

Ne nuk duam ta tallim kryeministrin ndaj me qe te pakten shkrim e kendim di, le ta lexoje vete çfare thote Standart & Poors:

“Ne mund të ndërmarrin një veprim vlerësimi negativ nëse do të vërejmë materializimin detyrimeve kontigjente nga projektet e Partneritetit Publik Privat ose shtimi i borxheve të fshehura nga qeveria” deklaroi Standard and Poors në vlerësimin e fundit për Shqipërinë.

E ka fjalën Standart & Poors per koncesionet apo per piramiden hajdute financiare te qeverise,qe drejton kryeministri qe shkelqen me injorancen e tij.

LEAVE A REPLY