Saturday, July 20, 2019

Hasan Lika: Me këto lojtarë arrijmë ngjitjen në Superiore

433
0

Vllaznia është gati dhe të shtunën përballë Korabit në “Loro Boriçi” do të kërkojë 3 pikët e para të kampionatit. Konfirmimin se ekipi është i motivuar për ndeshjen hapëse të kategorisë së parë, e dha vetë tekniku Hasan Lika, në konferecën për shtyp një ditë përpara ndeshjes.

I kënaqur është edhe me blerjet e reja dhe kontigjentit që Vllaznia ka në dispozicion, për të cilët thotë se është e mundur që me ta të arrihet objektivi i daljes në superligë.

Për kundërshtarin ka vlerësim maksimal dhe nuk ndalet të komentojë asnjë detaj tjetër që media ka folur këto ditë, si për premion e Korabit, ashtu edhe për kalendarin favorizues që i ka rënë kuqebluve.

Në fund e ka një mesazh për tifozerinë, të cilës i kërkon mbështetje. Përtej zhgënjimit të pësuar që për Hasan Likën është i kuptueshëm, ringritja nuk mund të vijë pa përkrahjen e të gjithëve.

Shkodranët presin në shtëpi Korabin, të shtunën në orën 16.00.

LEAVE A REPLY